Komentár ku komentárom

Autor: Roman Bodon | 6.8.2014 o 2:39 | Karma článku: 8,58 | Prečítané:  1346x

V knihe kníh sa píše, že nie to poškvrňuje človeka, čo do jeho úst vchádza, ale to čo z nich vychádza. Odveká pravda, ktorou by som svoj komentár v podstate mohol začať a zároveň ukončiť.

Voltaire raz povedal : „Pane, nesúhlasím s Vami, ale budem sa biť za to, aby ste mohli vyjadriť svoj názor". Niekoľkými slovami zhrnutá celá podstata demokracie a občianskej spoločnosti. Tolerancia a sloboda, ktorej nevyhnutnou podmienkou je osobná zodpovednosť každého jedinca za svoje slová a skutky. Vážim si názor každého, kto zachováva základné štandardy slušného správania a zároveň sa nehanbí za svoje meno. Ako bloger som vyšiel so svojou kožou na trh s vedomím, že môj názor nemusí zdielať každý. A zároveň s tým, že za tým, čo napíšem , si stojím a som ochotný o tom kedykoľvek a s kýmkoľvek diskutovať. S živým človekom. Nie s nickom.

Blog.sme je plný kvalitných príspevkov od skvelých ľudí. Ľudí, ktorým nie je jedno čo sa deje okolo nich, a zároveň majú v sebe dosť statočnosti na to, aby o tom písali, pričom písali kvalitne a adresne. Čudujem sa preto adminom, keď na jednej strane vyžadujú adresnosť u autora, čím myslím plné meno, fotku a charakteristiku , a na druhej strane tieto podmienky vôbec neplatia pre autorov komentárov pod príspevky. V dôsledku táto nerovnováha či nespravodlivosť spôsobuje zníženie kvality blogu na úroveň pouličnej putiky. Obzvlášť to platí dnes, v čase informačnej vojny vedenej proti Ukrajine. Vďaka nej už niektoré západné informačné portály možnosť komentovania zrušili. Čo samozrejme pre tých, ktorí svoje slovo radi anonymne zneužívajú, znamená automaticky obmedzenie slobody prejavu. Ono to tak celkom asi nebude, pretože sloboda slova bez adresnosti a osobnej zodpovednosti sa mení v zneužitie slova a nezodpovedné dezinformovanie. Demokracia neznamená anarchiu, demokracia znamená poriadok a zodpovednosť.

V rámci tejto vojny sa dejú neuveriteľné veci, ako napríklad aj to, že CNN zverejní článok o údajnom používaní balistických rakiet, či BBC hodí do pľacu "zaručene" pravú reportáž o tom ako na strane ukrajincov bojujú nejakí švédski nacionalisti ... A úplne fascinujúce je to, ak niekto, kto sa všade inde sťažuje na neobjektívnosť západných médií, sa zrazu v argumentoch odvoláva práve na ne . Nie na tie články, ktoré vyjadrujú proukrajinský postoj uvedených médií. Čo už k tomu dodať.

Nie Ukrajina začala prvá. Neboli to ukrajinci, ktorí sa sťažovali na zlé podmienky a útlak ukrajincov v Ruskej federácii, hoci by na to pre svoju viac ako dvojmiliónovú diasporu v tejto krajine možno našli aj dostatok dôvodov. Neboli to ukrajinci, ktorí u Ruskej federácii zabrali územie spolu so všetkými hodnotami, ktoré tam sú. A nie sú to ukrajinci, ktorí budú trpieť od sankcií, ktoré na nich uvalilo medzinárodné spoločenstvo. Budú to zase len obyčajní ľudia v Rusku, ktorí skôr alebo neskôr vytriezvejú z ošiaľu nad pripojením Krymu a budú sa potýkať s každodennými nepríjemnosťami, spôsobenými možno aj sankciami. Bude to Rusko , ktoré tým, že otvorilo Pandorinu skrinku separatizmu, bude možno v dohľadnej dobe čeliť stupňovaniu tejto otázky práve u seba doma, a nie za hranicou. Bude to Rusko, ktoré podporou neprávostí za svojou hranicou bude skôr alebo neskôr trpieť od neprávostí vnútri krajiny. A budú to zase len obyčajní ľudia, občania Ruskej federácie, ktorí tým budú trpieť najviac. Trpieť aj vďaka tomu, lebo boli oklamaní a nechali sa oklamať. Osobne si myslím, že každý kto má úprimne rád túto velikánsku krajinu, mal by urobiť všetko pre to, aby sa táto krajina čo najskôr vrátila k elementárnemu dodržiavaniu medzinárodného práva a tým plnohodnotne vrátila medzi krajiny medzinárodného spoločenstva. Len vzájomná spolupráca ľudí, národov, štátov aj kontinentov navzájom môže ľudstvu priniesť blaho a posunúť ho vpred. A tá si vyžaduje dodržiavanie základných pravidiel, na ktorých sa ľudia dohodnú.

Chcel by som vedieť, ako by sa chovala naša spoločnosť, ak by nám niekto ukradol kus územia, ak by na našom území bačovali ozbrojené bandy podporované zo zahraničia, ak by naše územie ostreľovala susedná krajina ťažkou artilériou.  Dúfam, že sa niečo také NIKDY nestane ! 

Na záver výzva každému, kto je presvedčený o tom, že píšem nepravdy či zavádzam . Prosím , choďte na Ukrajinu, nájdite v sebe toľko smelosti, presvedčte sa sami. Nájdite "banderovcov", pravý sektor, ľudí čo mrzli v zime na Majdane ako aj príslušníkov Berkutu  a vojsk MV, nájdite separatistov ale aj utečencov z Krymu a Donbasu, ba choďte aj na Krym a za takzvanými dobrovoľníkmi na Donbase. Zistite na vlastnej koži , kto je skutočne utláčaný a kto nie, ako sa tam veci vlastne majú. A potom príďte za mnou a presvedčte ma, že som sa mýlil. Ak sa Vám to podarí, úprimne sa vám za to poďakujem . RB 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?